Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso, ženklų higienos prekių pardavimų augimą fiksuoja AB „Kauno grūdai“, kurios viena iš veiklų yra prekyba švaros ir higienos cheminėmis priemonėmis ir paslaugomis. Kaip skelbia įmonė, per savaitę dezinfekavimo priemonių pardavimai išaugo penkis kartus.

„Lietuvoje ekstremali situacija paskelbta vasario 26 dieną. Per savaitę nuo jos paskelbimo pardavėme daugiau nei 40 tonų dezinfekcinio skysčio. Iki tol mūsų siūlomų švaros bei higienos priemonių ir paslaugų pardavimas buvo orientuotas į viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų ir maisto pramonės sektorius, o šiuo metu dezinfekcinių prekių pardavimas tapo populiariausia mūsų paslauga, kuri išsiplėtė ir į kitus sektorius. Į mus dėl dezinfekcinio skysčio tiek rankoms, tiek ir paviršiams dezinfekuoti kreipiasi autobusų parkai, logistikos įmonės, taip pat švietimo bei gydymo įstaigos. Kone kasdien sulaukiame skambučių ir iš savivaldybių atstovų, kurie rūpinasi savo regionais“, – pasakoja AB „Kauno grūdai“ higienos prekių ir paslaugų verslo vadovė Jurgita Aghasaryan.

Įmonės atstovė atskleidžia, kad poreikis jau viršija įgyvendinimo galimybes. „Turimi užsakymai šiuo metu siekia daugiau nei 100 tonų. Kreipėmės į gamintojus dėl papildomų kiekių. Šią savaitę turėtume sulaukti prekių papildymo“, – aiškina J. Aghasaryan.

Kaip ji pasakoja, dezinfekavimo priemonių stygius jaučiamas dėl dviejų esminių problemų. Gamintojams trūksta dezinfekavimo priemonių gamyboje reikalingos veikliosios medžiagos – etanolio. Šios medžiagos tiekėjų skaičius gana ribotas, kadangi reikalingi leidimai jai gaminti.

Kita problema – fasavimo medžiagų trūkumas. Didžioji dauguma gamintojų naudoja Kinijoje gaminamas fasavimo medžiagas. Dėl koronaviruso protrūkio šioje šalyje sudėtingėja prekių tiekimas, dėl to, nors ir būtų galima pagaminti daugiau dezinfekavimo priemonių, nėra galimybių į ką jas supakuoti.

„Kasdien komunikuojame su savo tiekėjais, kurie neslepia, kad įgyvendinti užsakymus yra iššūkis. Esame vieninteliai Europoje vienų žinomiausių dezinfekcinių priemonių gamintojų „SaneChem“ atstovai Lietuvoje. Taigi būtent todėl taip pat tapome vieni iš pagrindinių šaltinių, kur būtų galima įsigyti šiuo metu taip reikalingų priemonių“, – sako „Kauno grūdų“ atstovė.

„Kauno grūdai“ švaros ir higienos prekių ir paslaugų verslą vysto nuo 2014 metų. Tarp įmonės teikiamų paslaugų – patalpų plovimo, dezinfekcijos sistemų pritaikymas ir įrengimas, patalpų plovimas ir techninė priežiūra, mobilių ir stacionarių chemijos stotelių įrengimas, popieriaus, muilų, dezinfekantų laikiklių montavimas ir kt.